2 Nisan 2011 Cumartesi

Anne ben uzaylı oldum!

Arsenikten canlı üretmeye çalışmışlar sizin bilim insanlarınız ama olmamış. Tanrı mısın lan sen tabi olmaz! Kimse size demedi mi deneyerek olmaz diye? Lan olmuş işte kabullen, artiz misiniz? Olmaz de, yapmalıyız de, bilim yapıyoruz ayağına da yat ki kıçımıza gülecek mevzu çıksın.

Bir gün zaten bir gezegende taş toplarken olmaz denen değişik formatta bir uzaylı sikecek bunlardan birini ancak o zaman akıllancaklar. Yani normali bu. Taş bu sonuçta "sizin gezegende yok mu la?" derim. Biz sizin taşları topluyor muyuz? Herkesin taşı kendine. Ne ilgisi var bunun bilim ile? Yani neyi araştırıyorsunuz siz? İşte yaşam olur mu diye şeyetmiştik biz burada yok diyorduk... Yapma ya öyle mi? Ben neyim o zaman? Hadi git başka kumda oyna. Görmiim bir daha da sizi taş toplarken salaklar sizi! Yoksa ­recm ederiz sizi lan salaklık suçundan! Biz tür olarak sevmeyiz böyle boş işlerle vakit geçirenleri. Sonradan şımarıp orayı burayı dağıtıyorsunuz. Ayrıca nedir biz de gezegenciyiz, bir taşımızı bile vermeyiz başka gezegene. Çabuk geri getirin aynı yere koyun aldıklarınızı! Bir taş dünyaya bedel var mı itiraz? Taşlarımızı almaya ­biz gelirsek fena olur. Sektiririz sizi ilkel piçler!

Bak bir de bayrak dikmiş, o ne lan? "Ya işte dostuz biz..." Ne dostu lan? Aynı gezegenden bile değiliz, yesek sizi suçluluk duymayız. Müsaitiz de tür olarak buna. Hem siz de alışıksınız nasıl olsa kendi gezegeninizde yemediğiniz bok kalmamış. Evet, kendi gezegenimizden yiyeceğimize sizden yeriz daha mantıklı. Çok da sorun etmeyin yani evrensel suç diye bir şey yok, yok öle bir şey. Bin yıldır düşünüyorduk bizde; hayvanlarımızı seviyoruz ama tür olarak etoburuz ne yesek diye. İyi ki gelmişsiniz bak şimdi düşündük de. Sizde zaten nüfus bol maaşallah bok gibi de ürüyorsunuz. Gelin de kaymağınızı alalım sizin. "Abi ama siz de gezegencilik yapıyonuz bizde yaşayan türüz olmaz ki!" Lan siz gezegencilik bile yapamamışınız birbirinizi yiyorsunuz hala ne saçmalıyorsunuz? Bilmiyoruz mu sandın? Taş topla tabi sen ancak, salak türsünüz yiyebiliriz... Danayı pirzola ederken gezegencilik falan demiyordun ne oldu gerzek? Danadan daha mantıklı değil benim için senin taş toplama davranışın. Bilgelik açısından, bu mantıkla sen benim için danasın oldu mu? "­Abi günah bize de, yapmayın etmeyin"­ Gezegendeki türler olarak ateistiz, ne günahı? Bir de tanrınız mı var la hala? ooo hooo

Bir de bilim diye bişi uydurmuşsunuz işiniz gücünüz kargaşa yaratmak. Al sana alsana çat çut! Biz zaten biliriz, bilmediğimiz şey için ortalığı talan etmeyiz. Böyle böyle zeki olduk. Tabi sen anlamazsın şimdi bunun manasını :/ Bilmediğim bir şey çıkarsa karşıma ellemem ki gizemi sürsün, her baktığımda mutlu olayım. Sizi sıkıcı piçler sizi. Bak ne güzel gezegen dersem, neden oluşmuş acaba der en son atom bulup onun içi boştur dersin sen güzelliğini unutur. Siz gezegenimize gelseniz sondaja başlarsınız hemen maden var mı diye ticari kafalarla. Şimdi de evrensel kardeşlik mi diyorsunuz? Sizi görür görmez her şeyinizi çözdük bile iki dakikada. Farkettiğimiz gibi şimdi sorarsın sen teknolojimizi, gezegeninize gelip gelmediğimizi. Bunları anlamak için buna gerek yok ama salaksın işte bildiğin. Her şeyi alıp bir yerde biriktiren acaip şeylersiniz işte. Taş topluyorsunuz gezegenden kendi gezegeninizde bir yere koyuyorsunuz öyle istifcisiniz. Evreni tek gezegene sokmaya çalışmak gibi saçma bir aklınız var : ) Ki bizce "şey"iniz yok. "Şey" diyorum çünkü bunun ne olduğunu anlayacak kısım henüz yok sinir sisteminizde. Sizin akıl dediğiniz benim açımdan senin hayvanda içgüdü dediğin ile aynı. Kendinde marifet sandığın da bu.

Öyle tek zeki sandın kendini gerzek gerzek. Zekiden fazlası da olabilir hiç düşünmemişsin ne garip... "Şey"ler çok ilginç evet, bir kesip bakalım mı ne dersin? Sen hep öyle yapıyorsun ya hemmen?! Ne ile çalışıyorsun lan sen? Ahan bak uzay gemim uçuyor orada. İçinde kimse yok, uç dedim uçtu. Sana öyle gelir inan şimdi hatta bana tanrı da diyebilirsin. "Şey" yok çünkü anlayamıyorsun, ­anlayamadığını bile anlayamıyorsun. Ne o lan iki ayak üstüne düzeldik iyi oldu diyorsun da hani beyne kan gidiyordu? Böyle olmuş senin vücud. Dört ayakken daha fazla gidiyordu kan, daha aklı başındaydın. Kaybetmişsin aklı : ) Hayvanlara da neler çektirmişsindir o akılla sen kesin. Zekisin ya o salak olduğu için sen zekisin sana göre. Halbuki ne güzel yaşıyorlardı sen aklını sokmazken her şeye. Bir de her boku ayırmışsınız sanki çok biliyormuş gibi sınıflandırma yapmışsınız. Biyoloji hocalarınız var insanı canlı sınıflandırmasında nereye sokuyorsunuz diye sorup hayvana diye cevap verene olur mu insan ayrı diyen! Kendi kendinizi nasıl kutsadınız lan 10 bin yılda? "­abi bunları nereden öğrendin? ya hiç gelmediyseniz? "Yaaaa işte "şey" ne bilmeyince şaşırsın öyle. Sen daha düşünmeden ben senin ne düşüneceğini bile bilirim çünkü düşünmek çok ilkel bir davranış biçimidir. ­Hem çişin gelmiştir ona fikir demişindir sen kesin. Ama bunu farketmezsin bile.

Kanala işersen daha temiz olur dünya sanırsın öyle de mantıksızsındır. Görmeyeli temizlik manyağı olmuşsunuz. Tuvaletlerinizi temiz tutarsınız güya ama eve sıçtığınızı unutursunuz. Ne acaipsiniz lan siz? Kesin köşeli ve çirkin yerler yapıp içinde yaşıyorsunuzdur siz. Bozmuşsunuzdur gezegeni. Doğru değil mi? Teknoloji diyordunuz ona da di mi? Taş topluyorsunuz gezegenlerden en ileri teknolojiyle. Aahahah evrene yasa koyuyorsunuz daha marsa gidememişsiniz ama. Kuantum muantum ne ayak? Big bang teorisi mi? Evren 13 milyar yaşında mı? Nereden uyduruyorsunuz lan bunları? Balon mu bu evren dediğin senin şişiyor ya falan? Onda da kararsızsın şişiyor mu toplanıyor mu bi karar ver. Bilim kümülatif ilerliyor diye bir şey uydurmuşsunuz. Öyleyse bu ilerleme ile zilyon yılda bir boka benzersiniz kanımızca. Akıl yok ki. "Ee, abi işte buraya kadar gelebildik şimdilik zamanla öğreneceğiz daha." Nereye neyle geldin la zeki? Kuantumla mı geldin buraya? Roketle gelmişsin bildiğin. Şuna bak yakıyor uçarken her yeri bu. Hiç de düşünmüyorsun yaşayan var mı, ne der diye. Burası dingonun ahırımı lan kukurik! İlkel roketinle suyu kirlettin temizle desek bilemez nasıl diye sorarsın. Temizleyemeyeceğin kirliliği yaratırken önce onu temizlemeyi öğrenmeyene zeki diyen sizler utanın utanın! Ozon delindi dersin sanki kendi kendine delindi gibi. Cart ayşe teyzesi mi oldu? Deldik desene lan! Hala daha deliyorsunuz değil mi? Ekonomi bozulur diyorsunuzdur siz bu aman sendeci akılla gezegende yaşam yok olurken. Bir de gelmişsin dostuz diyorsun. Kendine zararsın ilk önce, daha sonra da gezegene zararsın tek başına.

Öğrenmişsin sınıflı toplum falan onlar sikiyor biz masumuz falan. O sınıflar da zembille indi sanki madem öyle mal mal niye duruyorsunuz? "­ya abi bizim bilim ve siyaset ayrı" İşinize gelmeyen her şey ayrıca zaten. Sizin düdük gerçeğini de bilim buluyormuş göya ama kahvedeki seçilmiş kişi de siyaset yapıyormuş. Başkanınız var sizin niye? Başkan hepinizden fazla şey mi biliyor? Yok. Ee? "Lazım abi başkan, öyle gördük doğada" Doğaya bakışını filler siksin senin çok afedersin. Nerede lan başkan hayvan doğada? One minute diyen tapir gördün mü? Öyle görmüşmüş de maksat sırf bir başkan olsun diye seçim yapıyorlar, salaklığa bak sen. Ne gereksiz işler... Sonra da ezenler var ezilenler var ­neymiş doğada görmüş. Rahat değilsiniz ama alışmışsınız ne de olsa. Size, sizi yiyen bir üst tür lazım yoksa yok olursunuz siz. İyiliğiniz için sizi yiyeceğiz biz. Değişim geçirip uyum sağlayanlar yenmeyecek böylece devam edecek varlığınız. Ne yapıyorsak gene sizi düşündüğümüzden yoksa pislik yok bizim kültürde ama fütursuz gerzekliğe de müsama yok. Neler oldu bilmez anlamazsın sen şimdi anlatsak da. Zaten iyi ve kötü gibi dar kavramların ile kendine göre düşünürsün ama evren öle değil işte hala anlamamışsın. Acıyor bir de vahşi yaşamda yavru ceylan aslana yakalanınca bu sayede ceylanlar hala var bilmeden! Ölsün mü aslan yavruları ha? Bütün ceylanlar yaşasın da hastalık hepsini telef mi etsin? Birikebilmek için ­modern tıp diye bir şey uydurmuşsunuz. İşte madem biriktiniz biz de yiyeceğiz. ­Milyar sayıda tür mü olur hiç? Misal biz gezegende hep 1000 kişiyiz. Nasıl yapıyorsunuz diye sorma 1010'u geçmez 980'e de inmez ölümsüz varlık da değiliz öyle. Kondom da kullanmayız. Sevişiriz de severiz de bunu. Öyle teknolojiyle ürüyoruz sanacaksın hemen ama o kadar zevksiz miyiz sence? Bu kadar üreyecek kadar sevişip hala köpek sikiyorsunuz lan ne ayaksınız? Sırf üremiş olmuş olmak için üreyen tek tür de sizi gördüm evrende yani. Aklı varmış da neymiş doğayı çözmüş de önemli olan üremekmiş vs.. Tabi sen de haklısın o kadar üremezsen bu salaklıkla zor yaşarsın. O kadar ürüyor ama üremek için sevişirken zevk alamıyor nasıl bir şeye dönüşmüşse artık. Porno falan izliyor misal sevişmiyor da. Daha heyecanlıymış göt sikmek bak hele bak ne yaptığı belli değil manyamış iyice! Tavuk musun ya sen? Gerçeği o kadar uyarmıyormuş da uyarılmak için ya götüne koca hortum sokup tazyikle suluyor ya vaginasına plastik sokuyor. Canlı bir şey olunca tiksiniyor bundan. Sonra da doğa diyor geçmiş karşıma.

İyi ki doğadan öğreniyorsunuz yok ondan öğrenmiyoruz desen daha inandırıcı bulurduk sizi. Öyle biz bunu gördük deyince ha tamam o zaman diyeceğiz sanki biz bilmiyoruz bakmayı bezelye kafalı seni! Her şeyde en başarılı, en olağan davranışı kendinde sanmaz mı şu kifayetsizlikle... Sanır ki bir gezegende uzaylı görürse gülücükler saçacak buna, saf saf bakacak öyle. Ne oldu sustun al işte iletişim kurdun uzaylıyla ne oldu şimdi? Buruşturdun yüzünü, kime diyorum! Hemen sarılacaktık boynunuza sanki "aha evrenin en zeki türü geldi" diye ne oldu? Hepimiz pek seveceniz, sizi bekliyoruz dört gözle sanıyorsunuz acaip acaip. Seni taşları toplarken bahçemde görmeden önce hiç düşünmemiştim bile ve daha güzeldi evren o zamanlar. Silah da yapmışsın, sanıyorsun ki kurşun işler bize. Eski zamanlarda ­bizim delilerden biri bir taş atmış sizin gezegene -tabi biraz büyükçe bir taş- zamanında kazayla. Siz olmuşsunuz, bu abartmak niye ki varız, iyi ki varız falan? Varlığım varlığıma armağan olmuş bir kere tavrı ne lan? Normalde olmamanız lazımdı sizin çok saçmasınız zaten. Kendi kendinizi gaza getiriyorsunuz, arsızsınız. Aslında biz buna ­"meteor sendromu" diyoruz. Gezegen travma geçirince bir müddet böyle saçma bir hastalık peydah oluyor. İşte siz osunuz, sadece geçici bir durum. Yok olduğunuzda denge kurulacak onun için çok abartmayın götü boklu ara tür sizi! Zekiymiş de bilmem ne, roket yapmış binlerce nesildir... Bu arada nefes alacak hava bırakmamış ama Mars'a bile gidemiyor evrenin kaderini falan anlatıyor bir yandan da. tövbe tövbe... Yazık yazık! Size yazık değil ha gezegene yazık. Hemen umutlanma zamanında neden olduğumuz şeyi engellemedik ondan oldunuz. Sonuçta ­bizim ihmalkarlığımız. O yüzden şimdi sizi biraz azaltmamız lazım. En azından olmaz böyle, denge falan kalmamış güzelim gezegende istila etmişsiniz resmen.

Uzaylı istilası üstüne film yapıyorsunuz utanmadan. Lan o uzaylı siz olmayasınız evreni istila etmeye çalışan? Neymiş galaksiyi kolonileştirecekmiş! Bir akıllı da sen vardın zaten galakside. Afferin, dene de gör ilk karşılaştığın biziz gerisini hiç sorma. Onlar bu kadar anlatmaya da gerek görmezler ne la bunlar diye böcek muamelesi çekerler size. Zaten bayağı da çoksunuz ilerde uzaya açılsanız nüfusunuz olacak 1 trilyon nereye sığacaksınız kim bilir? Bir farketseler sizi daha vahşi türler mahvoldunuz bu ilkellikle. İyi ki yerleşemiyorsunuz yoksa şimdiye yok olmuştunuz zeki zeki. Neler var anlatsam götün düşer ama bence son derece normal şeyler tabi bunlar iki elin var alet yapıyorsun diye her yere dalar çıkarım sanma keserler götünü! Ha diyeceksin ki size niye bişi olmuyor? Olmaz tabi birincisi kimseyi rahatsız etmiyoruz, saygılıyız herkese. İkincisi elimiz armut toplamıyor ama herkes biliyor evrene savaş yaramaz diye. Ama sen kendi gezegenine atom bombası atıyorsun! Yıldızlarda yaşayan canlılar hatta çok zeki türler var desem inanmak istemezsin. Adını da "canlı karbondan olur illa kanunu" koyarsın çünkü işine gelmez senin boyunu aşan rakiplerin varolma olasılığı. Senle de işleri olmaz zaten merak etme. Mis gibi ortamda evrimleşmişsin seviş, mutlu ol, yaşa işte ne kaşınıyorsun tanrılığa soyunup kıçı kırıklığınla evrende? Sırf bu yüzden döverler seni, hırpalarlar üzülürsün. Öyle medeniyet falan da bekleme vahşi evren burası.

Misal ­sana benzeyen bir hastalık daha vardı geçen milyon yıl bir yerde Güneşlerine deney olsun diye atom bombası göndermiş bunlar. Anlamadılar tabi bir bok niye güneş acaipleşti diye. Güneş fırtınalarıyla yokolurken güneşi bozduk, güneş patlaması gezegenimizi mahvetti diye salak salak teoriler üretmeyi sürdürdüler. Halbuki Güneşte yaşayan canlılar dövmeye gelmişti bunları yaptıkları pis gürültüye sinirlenip uyku vakti. Güneşe bir şey olmadı tabi. Elleri ağır tabi bunlar karbondan canlı olduklarını bile anlayamadan piştiler, buharlaştılar öyle. Ayağınızı denk alın ona göre yani. Sanıyorsunuz ki ilk biz yaptık, ilk biz olduk. Nah oldunuz! Sizin hasta ruhunuz yüzünden farkınız: gezegeni mahvedip gözünü dışarı çevirmek, mutsuz ömür sürmek... Uzaylılar dedikleriniz de biziz işte. Gezegenlerde, yıldızlarda yaşayan mutlu tipleriz. Ne yapacağız uzayda habire? Pek öyle dışarıyla ilgilenmeyiz biz. Hele sizi ne yapalım yani? Bir de diyorsunuz hiçbiri konuşmuyor bizle. Ne konuşacağız sizle naber mi diyeceğiz? İstekleriniz bitmez ki sizin! Teknoloji istersiniz versek hemen onu evirip çevirip silah yaparsınız sanki bizden iyi bilirmişsiniz gibi dalarsınız bize dövmek zorunda kalırız huzursuzluk olur. Konuşmak ne hem? Konuşarak anlaştığınızı sandığınızdan konuşuyoruz sizle yoksa konuşmayız biz, anlamsızdır çünkü.

Şimdi de gidiyoruz ve bir daha geldiğimizde düzeltmiş olun buraları yoksa falakaya yatırırız hepinizi!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder